Geert Jan Kroon
Mijn weg in de muziek is niet bepaald de standaardroute geweest. Ik maakte de overstap vanuit de ICT naar de muziekwetenschap, waar ik me aan de universiteiten van Groningen en Utrecht vastbeet in Franse polyfone muziek uit de 14e eeuw. Die liefde voor structuur en gelaagdheid nam ik mee toen ik in 2012 het dirigeervak en het componeren inrolde. Sindsdien is muziek mijn volledige focus, ook via mijn eigen uitgeverij GJK Music.

Blijven leren en bouwen
Ik geloof erin dat je als componist nooit uitgeleerd bent. Om echt stappen te zetten, heb ik veel tijd geïnvesteerd in lessen bij Wilbert Bulsink en zocht ik advies bij mensen als Oliver Waespi en Jan Van der Roost. Dat werpt nu zijn vruchten af: ik mag schrijven voor bekende orkesten en bijzondere evenementen, en mijn muziek wordt inmiddels wereldwijd gespeeld.
Als dirigent heb ik een vergelijkbare weg afgelegd door me constant te blijven ontwikkelen. Ik heb een aantal geweldige orkesten waar ik graag mee samenwerk en waar ik steeds vaker de kans krijg om echt bijzondere dingen neer te zetten.
Muziek en het hoofd
Wat mijn werk voor mij echt betekenis geeft, is de link met filosofie. Gaandeweg mijn carrière ben ik de antieke filosofie – en dan vooral het Stoïcisme – steeds meer gaan integreren in wat ik doe. Het heeft mij persoonlijk enorm geholpen om om te gaan met de spanning en emoties die bij dit vak horen.
Die ervaring geef ik nu door. In mijn praktijk krijgen mijn koper- en compositieleerlingen niet alleen de techniek mee, maar leer ik ze ook hoe ze mentaal sterker kunnen staan. Ik vind het geweldig dat ik inmiddels op dat snijvlak van muziek en psychologie workshops en lezingen mag geven. Het mooiste is om anderen te helpen met meer rust en focus hun eigen muzikale verhaal te vertellen.
Vind meer informatie op mijn website: geertjankroon.nl
